Що таке HTML. Теги

HTML — це мова розмітки гіпертексту, яка каже вашому браузеру, як відображати вміст веб-сторінки, яку ви переглядаєте. Вона може бути простою чи складною, залежно від бажання веб-дизайнера, який її створює. HTML складається з серії елементів, які використовуються для вміщення, або "загортання" в них різних частин контенту, щоб вони відображалися чи діяли в певний спосіб. Ці елементи за допомогою початкови і кінцевих тегів можуть зробити слово чи зображення посиланням на будь-яку іншу сторінку, можуть відображати текст курсивом, збільшити чи зменшити шрифт тощо.
Призначення HTML — описати зовнішній вигляд документа за умови, що розміри екрану і масштаб подання тексту можуть змінюватися у процесі перегляду.
Розширення (тип) гіпертекстового документа, написаного мовою HTML, — htm або html.
Документ HTML можна розглядати як сукупність вказівок і даних — як безпосередньо розміщених у документі, так і пов’язаних з ним посиланнями, які при інтерпретації програмою-браузером відтворюють вигляд сторінок документа. Згідно з прийнятими в інформатиці визначеннями, документ HTML вважають програмою, описаною мовою високого рівня.
Перший браузер для перегляду HTML - документів був розроблений Тімом Бернесом-Лі в 1990 році. Ця програма була одночасно і редактором HTML - документів.
Історія розвитку браузерів розпочалася в 1993 році, коли з'явився Mosaic - перший браузер з графічним інтерфейсом. На його базі був створений Netscape Navigator, який невдовзі став поширеним і містив більшу частину функцій Mosaic.
В 1995 році спеціалісти компанії Microsoft розробили браузер Internet Explorer.
Бурхливий розвиток браузерів автоматично зумовив розвиток мови HTML, яка почала розвиватися в напрямі, який би давав веб-дизайнеру більше можливостей для подання інформації на сайті. Нові елементи і атрибути тепер стали орієнтуватися на візуальне форматування.
Розмітка - це спосіб опису веб-сторінки за допомогою різних команд, які вказують браузеру, яким чином потрібно інтерпретувати дані у відкритому файлі.
Теги - це команди мови HTML .
Загальний вигляд запису тега
<Назва тега> ... текст ...</Назва тега>
<ТЕГ> ... текст ... </ТЕГ>
Наприклад, візьмемо речення
Мій кіт дуже сумний
Якщо ми хочемо, щоб цей рядок був сам по собі, ми можемо вказати, що це параграф (абзац), додавши до нього відповідні теги:
<р> Мій кіт дуже сумний </р>
Погляньмо на елемент "параграф" детальніше






Основні частини елементу такі:

  1. Початковий тег (відкриваючий): містить назву елементу (в даному випадку, p), загорнену в кутові дужки. Цей тег позначає початок елементу, або місце, де елемент починає діяти. У даному випадку — це місце, де починається параграф. 
  2. Кінцевий тег (закриваючий): такий самий тег, як і початковий, тільки тепер він містить скісну риску перед назвою елементу. Цей тег позначає місце закінчення елементу — у даному випадку, місце, де закінчується параграф. Одна з найпоширеніших помилок початківців — це забути поставити кінцевий тег, що може призвести до несподіваних результатів. 
  3. Вміст: вміст елементу, у даному випадку — просто текст. 
  4. Елемент: початковий тег плюс кінцевий тег плюс вміст між ними — дорівнює елемент.  
Контейнер - пара тегів: відкриваючий і закриваючий.

Одиночний тег - це коли відсутній закриваючий тег.
Атрибут - складова тега, набір символів; з їх допомогою задаються параметри форматування тексту. В одного тега може бути багато атрибутів.




Атрибути містять додаткову інформацію про елемент, яка не відображається в самому контенті. У прикладі вище class це ім'я атрибута, а editor-note — це значення атрибута. Атрибут class дозволяє дати елементу певний ідентифікатор, який пізніше можна використати для того, щоб доступитися до цього елемента і змінити його стиль. 
Атрибут завжди повинен мати: 
  1. Пробіл між ім'ям атрибута і назвою елементу (або попереднім атрибутом, якщо такий є). 
  2. Ім'я атрибута, за яким іде знак дорівнює
  3. Значення атрибута, загорнене в прямі лапки.
Загальний вигляд тега з атрибутами

<ТЕГ атрибут1="значення" атрибут2="значення" ... атрибутN="значення"> текст, який відображається на сторінці  </ТЕГ>

Немає коментарів:

Дописати коментар