Мова HTML призначена для опису функціональних розділів документа. У більшості звичайних документів основними функціональними розділами є заголовки та абзаци.
1. Мова HTML підтримує шість рівнів внутрішніх заголовків документів. Вони позначаються тегами від <H1> i </H1> до <H6> i </H6>. Реально на екрані всі ці заголовки відображаються шрифтами різного розміру (зазвичай товстим). Хоча в мові HTML є теги форматування, які можуть змінювати зображення шрифта, користуватися ними для заголовків не рекомендується.
2. Для визначення звичайних абзаців в мові HTML використовують тег <P> (і відповідно, закривальний тег </P>). Теги, що описують звичайні абзаци, є небов'язковими. Однак, при наявності цих тегів браузери чітко відслідковують границі між абзацами.
3. У мові HTML немає засобів для створення відступів на початку абзацу, тому для зручності між абзацами браузер робить відступ порожнім рядком. Розділювачами в тексті можуть бути горизонтальні смуги, що візуально відділяють різні частини документа один від одного. Горизонтальна лінія створюється тегом <HR>. Це поодинокий тег, що не має закриваючого тега.
4. При застосуванні цих тегів важливо прийняти до уваги, що всі "зайві" пробіли між словами і переходи на новий рядок при відтворенні документа HTML ігноруються.
5. Якщо ж потрібно здійснити перехід на новий рядок без створення абзацa, можна використовувати тег <BR>.
Форматування тексту мовою HTML виконують з використанням спеціальних тегів:
- <h1>…</h1>, <h2>…</h2>, <h3>…</h3>, <h4>…</h4>, <h5>…</h5>, <h6>…</h6> — відображення заголовків відповідно 1, 2, 3, 4, 5 і 6 рівнів — перелічено у порядку зменшення розміру шрифту. Як усталено, заголовок буде вирівняно за лівим краєм вікна;
- <p>…</p> — створення нового абзацу без відступу у першому рядку, між абзацами буде порожній рядок;
- <pre>…</pre> — відображення тексту у повній відповідності до форматування, здійсненого за допомогою текстового редактора (пропуски, невідтворювані символи кінця рядка);
- <nobr>…</nobr> — заборона перенесення слів, яку можна подавити тегом <wbr>;
- <center>…</center> — центрування;
- <br> — обривання рядка без пропуску рядка;
- <hr> — проведення горизонтальної лінії.
Перші два види тегів (з перелічених вище) мають атрибут align з такими можливими значеннями:
- center — центрування;
- justify — вирівнювання за шириною;
- left — вирівнювання за лівим краєм;
- right — вирівнювання за правим краєм
і атрибут title — текст підказки.
Крім цього тег <p>…</p> має атрибут tabindex, який задає порядковий номер абзаца при переміщенні HTML-документом у вікні браузера за допомогою клавіші Tab.
Крім цього тег <p>…</p> має атрибут tabindex, який задає порядковий номер абзаца при переміщенні HTML-документом у вікні браузера за допомогою клавіші Tab.
Немає коментарів:
Дописати коментар